Yhteysopettajat


OAJ yhteysopettajat Turun kouluissa ja oppilaitoksissa 2020 – 2021

  • Päivitetty 28.9.2020

Svenska skolor /Petra Örn

  • Brahe Skolan (1 – 2)
  • Cygnaeus skola (1 – 6)
  • Sirkkala Skola (1 – 6)
  • Sirkkalabacken skola  (1 – 6)
  • S:t Olofsskolan (7 – 9)
  • Katedralskolan i Åbo

Alakoulut (1-6):

  • Aunelan koulu / Mirjam Millner-Anttila
  • Haarlan koulu / Rita Lappalainen, Heidi Kiianlinna
  • Hannunniitun koulu (Hannunniitun ja Kohmon yksiköt) / Tea Asanti, Krista Paavola
  • Hepokullan koulu / Nina Aitasalo
  • Ilpoisten koulu / Anne Vilander
  • Jäkärlän koulu / Kirsi Niittonen
  • Kähärin koulu / Kaisa Silander
  • Lausteen koulu / Mervi Uusitalo-Heikkinen
  • Paattisten koulu / Kirsi Shah
  • Pansion koulu / Hanna Siirtola
  • Pääskyvuoren koulu / Eveliina Lehtonen
  • Raunistulan koulu / Katja Kiviniemi
  • Teräsrautelan koulu / Teräsrautelan yksikkö / Pirita Kytö
  • Teräsrautelan koulu / Suikkilan yksikkö / Pauliina Pyykkönen
  • Varissuon koulu / Hanna Matero-Peltonen
  • Vähä-Heikkilän koulu /Vähä-Heikkilän yksikkö / Uittamon yksikkö / Anssi Reini
  • Wäinö Aaltosen koulu / Päivi Jaakkola ja Tiina Pietiäinen

 Yhtenäiskoulut (luokat 1 – 9)

  • Katariinan koulu / Katariinan yksikkö /Urheilupuiston yksikkö / Tiina Andersson
  • Kiinanmyllyn koulu / Datacityn yksikkö / Lasten ja nuorten klinikan yksikkö / Nuorisopsykiatrian yksikkö /  Juha-Pekka Mynttinen
  • Luolavuoren koulu / Luolavuoren yksikkö (1-6) / Inkilänkadun yksikkö (1-9) / Piiparinpolun yksikkö (1-9) / Tuija Mäkinen
  • Luostarivuoren koulu /Martin yksikkö / Kerttulin yksikkö (1 – 2)/ Johanna Harju
  • Luostarivuoren koulu /Luostarivuoren yksikkö / Mia Tanner
  • Mikaelin koulu / Jopo-yksikkö (1 – 9) / Pilvi Latva/Pertti Hietanen
  • Mikaelin koulu / Koulukadun yksikkö /Pilvi Patanen
  • Mikaelin koulu / Lyseon yksikkö (7 – 9) / Pertti Hietanen
  • Mikaelin koulu / Urheilupuiston yksikkö (1 – 9) / Pilvi Latva/ Pertti Hietanen
  • Nummenpakan koulu /Halisten yksikkö (1 – 2)  / Nummen yksikkö (1 – 6)/ Saija Kauranen
  • Nummenpakan koulu /Aurajoen yksikkö (7 – 9) / Jaana Karlamaa
  • Puolalan koulu /Kauppiaskadun yksikkö (1 – 6) /  Puutarhakadun yksikkö (7 – 9) /Roope Kurkijärvi
  • Syvälahden koulu / Suvi Viitaniemi-Merimaa
  • Topeliuksen koulu / Pakkarinkadun yksikkö /Elina Partanen
  • Topeliuksen koulu / Hansakadun yksikkö /Nora Färm
  • Turun kansainvälinen koulu – Turun Internationa School / Timo Ahonen
  • Turun Normaalikoulu / Timo Ahonen
  • Turun Lyseon koulu /Kärsämäen yksikkö (1 – 6) / Pallivahan yksikkö (1 – 2) / Marja Haastola
  • Turun Lyseon koulu /Runosmäen yksikkö (1 – 9) Hanna Haltia
  • Turun Steinerkoulu / Heikki Isotalo
  • Vasaramäen koulu / Syreenikujan yksikkö (1 – 9) / Outi Vanhanen
  • Yli-Maarian koulu / Ypsilon-yksikkö (1 – 9) / Moision yksikkö (1 – 6) / Tuuli Virtanen

Yläkoulut (luokat 7 – 9):

  • Puropellon koulu / Henri Seitala
  • Rieskalähteen koulu / Auli Karlamaa /  Kirsi Jarkia

Lukiot:

  • Kerttulin lukio / Mirkka Maisila
    Luostarivuoren Lyseon lukio / Elina Salminen
    Puolalanmäen lukio / Harri Viljanen
    Turun iltalukio / Mikko Kaarmela
    Turun IB – lukio / Markus Järvinen
    Turun Klassillinen lukio / Taru Salakka
    Turun Normaalikoulun lukio / Markus Järvinen
    Turun Steinerkoulun lukio / Heikki Isotalo
    Turun Suomalaisen Yhteiskoulun lukio (TSYK) / Tuija Reinikainen

Muut oppilaitokset:

  • Auralan kansalaisopisto /
    Mylly-Antin koulu / Kerttu Kuusisto
    Satulavuoren koulu / Tero Takomo
    Ruissalon  luontokoulu / Nina Puistovaara
    Turun kristillinen opisto / Laura Hillgren
    Turun työväenopisto /